איך לבחור צלם לחתונה

מתחילים בחיפושים

קיים מגוון רחב מאד של סגנונות וצלמים, בשלב הראשון אני ממליץ לכם להיכנס לפורטלים ומנועי חיפוש ולמצוא סגנון צילום שמדבר אליכם. חשוב להיות נאמנים לעצמכם ולראות האם אתם יכולים לדמיין אתכם בצילומים בסגנון הזה. אני מציע לאסוף מהרשימה הארוכה 3-5 צלמים, לחפש עליהם המלצות בפייסבוק או בפורומים השונים ולהתעמק בהם.

יכול להיות שבמהלך החיפושים תגיעו לראות ולאהוב צלמים אשר מצלמים מגוון רחב של נישות צילום, אך מאחר ו צילום אירועים הוא נישה בפני עצמה, מלאה בניואנסים ודורשת התיחסות שונה משאר נישות הצילום,

מומלץ מאוד להתרשם מצלמים המתמחים ב צילום אירועים.

מבט קדימה

מבין כל הספקים האחרים אותם תבחרו, הצלם הוא היחיד שנמצא אתכם במשך היום כולו ולכן חשוב ביותר שיהיה לכם נעים בחברתו. יש חברות ל צילום אירועים שעובדות בצוותים ויש צלמים עצמאיים שעובדים לבד. בכל בחירה שתעשו חשוב שתדעו מי יהיה הצלם שלכם ולכן מאוד מומלץ להפגש איתו לפני החתונה. באופן טבעי, כשאתם מרגישים בנח ובחופשיות רואים את זה, והדבר עובר גם דרך הצילומים.

כימיה עם הצלם

נסו להתרשם מהצלם ומהדינמיקה שלכם איתו כבר בשיחת הטלפון הראשונה. בפגישה עצמה כדאי לראות לפחות אלבום חתונה אחד שלם, בנוסף למקבץ צילומים מחתונות שונות, וזאת על מנת לקבל תמונה מדויקת יותר של המוצר הסופי. תיק עבודות עשיר,מציג צילומים מכל שלבי החתונה, מכיל מגוון רחב של גני אירועים, חתנים וכלות, לוקיישנים ועוד, ומעיד על ניסיון ויכולות צילומיות בתנאים רבים ומשתנים.

בואו לא נשכח שהמוצר הסופי הוא האלבום, לכן כדאי לראות אם אתם מתחברים לסגנון העיצובי ולבקש לשמוע על תהליך העבודה. בררו מהי מידת הגמישות בכל הנוגע לבקשות מיוחדות ואפשרות לביצוע שינויים בתום עבודת העיצוב.

מידע טכני

הפורמט האיכותי ביותר לצילום בכלל, ושיכול לעשות את כל ההבדל בצילום אירועים, הוא פורמט "RAW". פורמט RAW הוא למעשה קובץ עם הרבה יותר מידע בתוכו ולכן קל יותר לעבד אותו לאחר הצילום במחשב מבלי לפגום באיכותו. בדקו עם הצלם באיזה פורמט הוא מצלם והאם כל הצילומים עוברים עיבוד, או רק הצילומים שנבחרו לאלבום.

יש צלמים שמגיעים לאירוע עם תאורה חיצונית, "סטודיו פלאשים". שימוש בפלאשים חיצוניים מאפשר לצלם גמישות גדולה ואפשרויות צילום נוספות והצלם אינו תלוי לחלוטין בתאורת המקום. צילום כזה נותן יותר עומק ועשיר בפרטים, מחמיא למצולמים ומשמעותי יותר בצילומים המשפחתיים ובחופה.

כדאי לוודא שהצלם עובד עם ציוד מקצועי והאם הוא מגיע לאירוע עם גיבוי לציוד.

רגע אחרי

בעבר הלא כל כך רחוק, כשעוד צילמו בסרטי צילום, כמות הצילומים המקובלת לחתונה נעה בין 600-800 צילומים, בעוד שהיום מספר הצילומים יכול להגיע גם ל 4000.

1500-2000 צילומים איכותיים מספקים בהחלט ומתעדים את האירוע באופן מלא, וכך בחירת 300 הצילומים לאלבום קלה, נוחה והצפייה מהנה הרבה יותר. בקשו לקבל את הצילומים גם בקבצים "קלים" כך שתוכלו לשלוח במייל כל תמונה לחברים או משפחה.

מצאתם צלם ?

וודאו שיש בידיכם את כל המידע הנחוץ - באיזה שלב הצלם מתחיל לצלם, מתי מגיע צלם הוידאו, האם כל הצלמים נשארים עד תום האירוע, האם יש הגבלת זמן לסיום ועד מתי החומרים נשארים מגובים אצל הצלם. בכל מקרה, חשוב שתדעו מראש את כל הפרטים ושהכל יהיה מוסכם וכתוב.

מקווה שעזרתי לכם, הרבה מזל טוב ובהצלחה !

#איךבוחריםצלםלחתונה #צילוםחתונה

פוסטים מומלצים:
פוסטים אחרונים:
    • Wix Facebook page

    כל הזכויות שמורות