חמשת הטיפים שיעזרו לך לעצב את אלבום החתונה בעצמך

אין לכם ניסיון בעיצוב אבל בכל זאת מרגיש לכם נכון שאתם תהיו אלו שיעצבו את אלבום חתונתכם, הבעיה היא שאין לכם מושג מאיפה להתחיל... בדיוק בשביל זה הכנתי עבורכם 5 טיפים שיסייעו לכם בבניית הקו העיצובי

אך לפני הכל, כדאי להחליט באיזה תוכנה להשתמש. בלינק הזה תוכלו להוריד תוכנה חינמית וידידותית לעיצוב אלבומים.

התוכנה היא מבית "SBY", מעבדה מקצועית לצילום והדפסת אלבומים. אני מדפיסה בSBY כבר הרבה שנים ויכולה להבטיח לכם שירות מעולה ומוצר איכותי ! ועכשיו, לטיפים :

1. יש המון תמונות והן כולן מאד יפות, קשה לכם להחליט אלו תמונות יכנסו לאלבום. פתחו שתי תיקיות חדשות, לאחת העתיקו את התמונות שלדעתכם חייבות להיות באלבום, ולשנייה העתיקו תמונות אפשריות על פי מידת הצורך. הכינו לכם קפה (או תה) ועברו על התמונות עם חיוך, התרגשות ומטרה ברורה. במצבים של כמה תמונות דומות בחרו את הגרסה והטובה ביותר (המוארת יותר וזו שכולם מחייכים בה ולא עוצמים עיניים :) וודאו שיהיו תמונות מכל שלבי החתונה.

2. יש לכם שתי תיקיות עם תמונות לאלבום, עכשיו פתחו תיקיות נוספות על פי השלבים השונים של החתונה: דף פתיחה, הכנות והתארגנות, צילומי חוץ, צילומי מקום, צילומי משפחה, קבלת פנים, כתובה, חופה וריקודים.

להורדה - הנחיות לעיצוב אלבום החתונה

אני ממליצה על חלוקה כזו: צילומי הכנות – 20 תמונות, צילומי חוץ – 30 תמונות, צילומי מקום – 10 תמונות, צילומי משפחה – 15 תמונות, קבלת פנים – 25 תמונות, כתובה – 4 תמונות, חופה – 40 תמונות והשאר ריקודים.

לעבודה קלה יותר בשלב העיצוב אני מציעה לחלק את צילומי החופה לתיקיות נוספות: כניסה לחופה, משפחה וחברים, טבעות, שתייה, שבירת הכוס, חיבוקים.

3. יש אינסוף אפשרויות עיצוב, איזה סגנון לבחור, מה מתאים לכם... עזבו הכל והתחילו עם דף הפתיחה. בדף הראשון של האלבום תמיד נחמד שיש צילום יפה של שניכם יחד עם שמותיכם ותאריך החתונה, זה יכול צילום אחד גדול על כל הדף או צילום קטן וממוסגר (אם אתם בקטע של קו נקי וקלאסי).

4. אחרי שחילקתם את התמונות לתיקיות נפרדות ועיצבתם את הדף הראשון, עשו כמה ניסיונות וקחו החלטה על סוג הרקעים, המסגרות והאלמנטים הגרפיים שאתם רוצים באלבום ומקדו את הקו המנחה. רקע לבן יוצר תחושה של אור, חלל ומרחב ויכול להתאים לצילומים באור היום, ורקע שחור יכול להתאים לתחושת ערב ולאווירת הריקודים.

נסו להתאים את הצבעוניות של התוספות הגרפיות לצבעים הדומיננטיים בצילומים ואם ברצונכם אלבום נקי השתמשו במעט אלמנטים גרפיים וברקעים בהירים בעלי אופי שקט.

5. נשמו עמוק והתחילו בעבודה, גשו לתיקיות על פי סדר היום והתבוננו בתמונות, בדקו שוב מה חשוב לכם שיהיה ומה פחות ושלבו את התמונות זו לצד זו בזוגות, רביעיות, שישיות, תשיעיות ועוד. סידור סימטרי של תמונות מעורר חווית צפייה נעימה לעין ואילו סידור א-סימטרי יוצר תחושת עומס ובלבול. בצילומי ההכנות והחופה הקפידו על סדר ההתרחשויות ויצרו מעין "סיפור" בתמונות, שיעביר את האירועים באופן נעים, זורם ומעניין.

אם אתם מרגישים שהדפים חוזרים על עצמם ונראים דומה - שלבו שילובים שישברו את התבניות: צילומי שחור לבן או ספיה (חום-לבן), תמונות גדולות, תמונות ריבועיות, רווחים שונים.

אחרי שעיצבתם את האלבום, קחו כמה ימים וחזרו להתבונן בו שוב, וזכרו שאתם היחידים שיודעים איך הוא אמור להיראות. זה האלבום שלכם ואם אתם אוהבים אותו, סימן שהוא מצוין!

כפי ששמתם לב עבודת העיצוב דורשת השקעה והתמסרות, אך אני מאמינה שהטיפים הללו יסייעו לכם לבצע אותה בקלות ובכיף. אתם מוכנים להתחיל בעיצוב האלבום, שיהיה בהצלחה!

אשמח לשמוע האם הטיפים עזרו לכם ולראות את העיצוב של אלבומכם,

נטאלי

#עיצובאלבוםחתונהdiy #צילוםחתונה

פוסטים מומלצים:
פוסטים אחרונים:
    • Wix Facebook page

    כל הזכויות שמורות